Nachystejte se na jaro! Jak? Očistou organismu

Je zapotřebí si nejprve uvědomit, že pokud se chystáte na očistu poprvé nebo po dlouhé době, není vůbec dobré nějaké extrémní kůry či jednotné čajové směsi. Vždy je potřeba poslouchat své tělo a očistná kůra, která je nesprávně vytvořená a poté udělána může tělu velice ublížit.

Zdravá životospráva

Proto je dobré poradit se s někým, který takovéto očisty provádí často nebo se informovat v bylinkových obchodech, které látky jsou dobré pro začátečníky.

Jednoduchý postup při očištění organismu

V zásadě platí, že by se tělo na očistu mělo připravit a ne skokem začít pít čaje a různé detoxikační polévky. Úprava jídelníčku by měla trvat minimálně týden. Vyhněte se všem tučným výrobkům, bílé pšeničné mouce a jen velice málo slaďte. Dostatečný pitný režim je samozřejmostí, vyhýbejte se však bublinkám v nápoji a slazeným limonádám. Nejlepší na očištění organismu je voda z kohoutku a bylinkové čaje. Alespoň 1/3 oběda a večeře by měla být zelenina. Dopoledne pak jezte spíše ovoce. Nepodceňujte snídani, která by měla být bohatá na všechny látky důležité pro organismus. Nejlepší je dát si žitný chléb, tvaroh a kuřecí šunku. Ve vašem jídelníčku by se měla objevit ryba, kterou byste měli konzumovat minimálně 1-2 krát týdně. Vyhněte se bůčku, prorostlému vepřovému, vybírejte pouze libové maso, nejlépe kuřecí.

  • Pitný režim
  • Ovoce a zelenina
  • Kuřecí maso
  • Ryby
  • Bohaté nesladké snídaně
  • Bylinkové čaje

Vlastní očista organismu

V době očisty se vyhýbejte masu. Vařte si zeleninové vývary, jezte zeleninu v jakémkoliv množství po celý den. Vyzkoušejte jáhly, pohanku, rýži, ječmen, kmín, česnek, mladou pšenici a probiotika. Dojděte si do bylinkářství nebo do lékárny kde mají speciální detoxikační čajové směsi nebo speciální tinktury pro očistu organismu.

Pozorně pozorujte své tělo. To vám hodně napoví, jestliže vám nebude po detoxikaci dobře, s kůrou přestaňte. Neničte si zbytečně zdraví, jen proto, že je v dnešní době detoxikace moderní. Upravte si jídelníček podle zásad, které jsem vám napsala výše a tento jídelníček dodržujte po celý rok, uvidíte, že se budete cítit lépe a zdravěji.

Lékaři však doporučují spíše upravit životosprávu, začít cvičit a vyhýbat se tučným jídlům, než nasadit přísnou detoxikaci organismu. Ta může opravdu více uškodit než pomoci.

Autor: Lucie Kliková

pletení a háčkování