Jak otěhotnět snadno a rychle

Těhotenství je v současné době bráno stále více jako dar. Mnoho mladých žen se pokouší otěhotnět i několik měsíců a dokonce let. Jak to, že dříve bylo početí tak jednoduché a dnes se v mnoha procentech musíte obrátit na lékaře?

Jak otěhotnět

Každoročně je zkoumáno proč tomu tak je a na světlo světa se dostává několik desítek až stovek vědeckých poznatků, které přichází s ,,jasnou“ odpovědí. Jasná odpověď na tuto problematiku však neexistuje.

My vám přinášíme pár lékařských i babských rad, které vám mohou usnadnit snažení se o miminko. Nejsou to jen povídačky, ale osvědčené rady, které společně tvoří velmi propracovaný a pozitivní plán jak počít vytoužené děťátko.

  • Až po roce snažení navštivte odborníka

Mnoho žen se stresuje tím, že pokud neotěhotní hned po prvním měsíci, je něco špatně. Pokud delší dobu berete antikoncepci nebo máte nějaký stres je jasné, že tělo nechce přijmout těhotenství a brání se mu. Pokud ani po roce snažení nejste těhotná, navštivte svého gynekologa a začněte to řešit.

  • Všechna vyšetření v pořádku

Tento bod je asi nejdůležitější ze všech, které si zde napíšeme. Pokud máte endometriózu nebo váš partner trpí malým počtem spermií, je na místě, nejprve vyléčit akutní onemocnění a domluvit se s lékaři, zda je u vás přirozené početí vůbec možné. Jak jsem psala výše, je nejlepší tato vyšetření absolvovat až po roce snažení. S ohledem na genetickou predispozici či aktuální problémy (bolestivá menstruace, absence ovulace).

  • Mějte sex v průběhu celého měsíce

Mnoho párů se snaží mít sex jen v plodné dny, které žena buď sama cítí a nebo jí vyjde pozitivní ovulační test. Nejvíce dětí se počne spontánně bez předešlého plánování. Mějte sex v průběhu celého měsíce klidně ob tři dny a nespecializujte se jen na jeden den v měsíci.

  • Nemyslete na to

Tento bod je asi nejtěžší ze všech. Jenže je také jeden z nejdůležitějších. Mnoho tisíc žen zjistilo, že jsou těhotné až po tom, co se přestaly vědomě snažit, změnily práci či řešily jiné věci. Pokud je to možné změňte práci, přestěhujte se, jeďte na delší dovolenou, zaměřte se na jinou činnost, najděte si nějaký koníček, pořiďte si domácího mazlíčka a nemyslete 24 hodin na početí.

  • Vitamíny a podpůrné prostředky – všeho s mírou

Přečetly jste si, že nějaká žena otěhotněla když brala vitamíny značky XY? To ještě neznamená, že vy budete také ten případ. Vaše tělo si samo řekne co potřebuje a pokud máte všechna vyšetření v pořádku a ovulace u vás probíhá v pořádku, není nutné brát žádné podpůrné prostředky. Dvakrát do týdne si můžete vzít multivitamín, který obsahuje kyselinu listovou, zinek a hořčík. Nepřehánějte to s umělými vitamíny, raději jezte ovoce a zeleninu.

  • Začněte co nejdřív

Velmi důležitý bod, který mnoho žen v dnešní době podceňuje. Kariéra je pěkná věc, ale pokud se v 35 letech rozhodnete, že chcete mít děti a divíte se, že vám to nejde, je tu něco špatně. Žena je nastavena tak, že její tělo je na první dítě připraveno do 25 let věku, poté se snažení prodlužuje, další mezník je 30 let, kdy je procento úspěšnosti zhruba poloviční a ve 35 letech je již malá pravděpodobnost, že se podaří otěhotnět přirozeně bez pomoci lékařů. Tak to prostě je, samozřejmě je mnoho žen, které si ve 40 letech řeklo, že chce mít dítě a povedlo se, ale toto procento je opravdu malé. Myslete na to dřív než bude pozdě. Riziko předčasného porodu, komplikací a vývojových vad dítěte také roste přímo úměrně s věkem matky.

Samozřejmě jsou tyto body ovlivněny aktuálním psychickým stavem ženy, genetickou dispozicí a aktuálním onemocněním. Pokud není žena psychicky v pohodě s největší pravděpodobností ani neotěhotní. Lidské tělo ví moc dobře, kdy si může dovolit přivést na svět nový život. Vaše tělo samo řekne, zda už jste připravená či se ještě máte zaměřit sama na sebe.

Můžete argumentovat, že se to mluví těm, kdo se nesnaží a že nemůže nikdo vědět jaké to je snažit se rok, dva či čtyři. Věřte, že mnoho milionů žen řeší aktuálně stejný problém jako vy. Nemyslete na to, nestresujte své okolí a neseďte celý den na diskuzních fórech a neprobírejte své problémy. Raději si zajděte do obchodu, pořiďte si nové šaty, jděte na procházku a věnujte se svému muži i když zrovna nemáte plodné dny.

Autor: Lucie Kliková,DiS.