Hemeroidy a jejich léčba

Jedná se o onemocnění konečníku, při kterém správně nefunguje krevní systém. Jsou poškozeny cévní pleteně, které jsou důležité pro výměnu plynů a živin v oblasti konečníku. Hemeroidy není radno podceňovat a je velice důležité, abyste nejenom navštívili lékaře, ale začali hemeroidy účinně léčit.

Hemoroidy

Ať už se rozhodnete pro léky nebo alternativní léčbu, budete se po vyléčení hemeroidů cítit skvěle. Hemeroidy trápí většinu populace, některé mají obtíže občasné, při potížích, které se objeví častěji je nutné vyhledat lékaře a říct mu o obtížích.

Příčiny a příznaky hemeroidů

Příčiny mohou být různé, ale v zásadě platí to, že čím více máte špatný životní styl, tím horší průběh u hemeroidů nastává. Dědičné faktory nejsou výjimkou, jedná se o nemoc zvanou tenkostěnné rektální žíly, další příčina je obezita, sedavé zaměstnání, malý příjem tekutin, špatné stravování, ale také těhotenství, potíže s vyprazdňováním a delší sezení na WC.

Příznaky jsou typické pro toto onemocnění a jedná se o svědění v oblasti konečníku, nedostatečné vyprázdnění a krev na toaletním papíru. Hemeroidy mohou být na vnější i vnitřní sliznici konečníku, vnější můžete v pozdějším stádiu nahmatat a jsou velmi bolestivé. Tento bolestivý uzel se po několika dnech vstřebá, ale zůstane po něm jizva – slizniční výchlipka, která nebolí, ale občas může mít za následek nedostatečnou hygienu. V horším případě může bolestivý uzel prasknout, riziko infekce je zde vysoké, proto je dobré místo omývat a dbát zvýšené hygieny.

Vnitřní hemeroidy se projevují jasně červenou krví na stolici a na toaletním papíře. Stolice může být bolestivá a namáhavá s pocitem nedostatečného vyprázdnění. Další fází je tzv. Prolaps, kdy se hemeroidy dostávají ven z konečníku, v počáteční fázi se opět zasunou, později již zůstávají trvale venku a jsou velmi bolestivé. Zde nastupuje chirurgické odstranění.

Léčba hemeroidů

Pokud dáváte přednost alternativní léčbě, bude pro vás nejlepší sedavá koupel z dubové kůry, dále aplikujte speciální masti nebo čípky na hemeroidy. Poraďte se se svým lékařem a nenechávejte nic na pozdější dobu. Hemeroidy vám mohou znepříjemnit život, přitom léčba je velice snadná a vede k vyléčení. Vyšetření lékaře vám nezabere více než 15 minut. Nepodceňujte riziko krvácení z konečníku! Zajděte si ke svému lékaři a nechte se vyšetřit včas!

Další podrobnosti o hemoroidech

Autor: Lucie Kliková DiS.

Mohlo by vás také zajímat