Suchý a dráždivý kašel u dětí

Kašel lze obecně považovat za prvotní příznak infekce dýchacích cest. Touto jak ochranou, tak i obranou reakcí trpí nejčastěji děti. Projevy této formy nemoci se nevyhýbají ani dospělým jedincům.

kašel u malého dítěte
 

U dětí má kašel v počáteční fázi suchou a velmi dráždivou podobu. Obyčejně se vyznačuje krátkými a chraplavými projevy. Tento stav obtěžuje malého pacienta hlavě tím, že ho do určité míry vysiluje. Při kašli človíček většinou namáhá horní část trupu, jako je hrudník. Zapojuje však hodně i břišní svalstvo. V pozdější fázi se u dítěte objevuje vlhká verze kašle. Ta se vyznačuje zvýšenou produkcí hlenu.

Standardní kašel odezní do několika týdnů. Obvykle za ním stojí virové onemocnění. Tím může být nejenom akutní rýma, ale i zánět průdušek (tzv. bronchitida), zánět nosohltanu neboli nazofaryngitida, zánět hrtanu (laryngitida) a mnoho dalších infekcí. Tento typ kašle se u dítěte zhoršuje ve večerních hodinách a to v momentě, když dítě ulehne ke spánku.

Léčivé přípravky proti kašli

Při kašli se dítěti podávají léčivé přípravky. Jedním takový je i Stoptussin, který se v praxi využívá k léčbě suchého a dráždivého kašle. Pacientům může tento produkt posloužit také na intenzivnější potíže s kašlem, za nimiž stojí různý původ. Tak například Stoptussin sirup do dítěte dostanou jeho rodiče velice snadno. Tento lék o objemu 100 až 180 ml se odměří za pomocí dávkovací věcičky (odměrky či pipety) a aplikuje se přímo na dětskou lžičku. Té neodolá ani jeden drobeček. Sirup se zapije potřebnou dávkou tekutiny, aby lépe sklouzl do žaludku dítěte.

Dalším výtečným produktem jsou kapky téhož názvu. Léčivá dávka se smíchá s vodou, šťávou či čajem. U 50 ml balení je součástí i pipeta.

V lékárně jsou k mání také tablety téže obchodní značky. Jedno balení má až dvacet tablet. Ty se před podáváním u dětí mohou nejprve rozdrtit na opravdu jemný prášek. Tento přípravek je vhodný pro děti od dvanácti let, ale využívat jej mohou i sami dospělí. Lék nesmějí brát citlivější jednici, kterým vadí látky obsažené v tabletách.


Mohlo by vás také zajímat


pletení a háčkování

ingilizce tercüme keçiören butik dershane sağlık hukukuFizik Tedavi Ankara