Hypertrofie kosti

Popis: Hypertrofie kosti
Kód diagnózy dle MKN-10: M89.3

Kapitola: XIII. Nemoci svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně
Skupina: M89 - Jiná onemocnění kosti

Podrobnější diagnózy

M89.30 - Hypertrofie kosti; mnohočetné lokalizace
M89.31 - Hypertrofie kosti; ramenní krajina
M89.32 - Hypertrofie kosti; nadloktí
M89.33 - Hypertrofie kosti; předloktí
M89.34 - Hypertrofie kosti; ruka
M89.35 - Hypertrofie kosti; pánevní krajina a stehno
M89.36 - Hypertrofie kosti; bérec
M89.37 - Hypertrofie kosti; kotník a noha pod ním
M89.38 - Hypertrofie kosti; jiné
M89.39 - Hypertrofie kosti; lokalizace NS

Mohlo by vás také zajímat

Osteomalacie

Osteomalacie

Osteomalacie označovaná jako měknutí kostí je v současnosti poměrně vzácné kostní onemocnění, při kterém se jedná o problémy s tvorbou kostí nebo o různé procesy jejich vytváření. U dospělých bývá osteomalacie způsobena…

Pagetova choroba

Pagetova choroba

Pagetova (Pedžetova) choroba je kostní onemocnění, jehož příčina vzniku není dosud známa. Tato choroba je po osteoporóze druhé nejčastější metabolické onemocnění kostí postihující zejména kosti osové kostry, což je lebka, páteř…

Osteoporóza bederní páteře

Osteoporóza bederní páteře

Osteoporóza je onemocnění kostí, ve kterých vzniká špatná výměna látek. Tato špatná látková výměna má za následek, že kost ztrácí svou stavební hmotu a snižuje se její kvalita. Postižené kosti bývají málo odolné, klesá…

Osteoporóza

Osteoporóza

Osteoporóza je onemocnění projevující se řídnutím kostní tkáně, což je dáno hlavně úbytkem mineralizace kostí. Kosti se stávají křehké a snáze lomivé. Příčiny a rizikové faktory Vyšší věk, který je spojený se…