Medicinální houby

V současné době je velmi diskutované téma bylinná medicína a přírodní produkty. Určitě jste již slyšeli, že na zánět je dobrý heřmánek a na bolest hlavy kopřiva. Víte, že existují také houby, které vám mohou pomoci od nepříjemných nemocí? Nemusíte chodit daleko, i některé české houby toto zvládnou.

Shiitake - Houževnatec jedlý

Jak je možné, že dokáží houby takové zázraky? Co je v nich a jaký je mechanismus jejich pomoci? Základní informace se dozvíte v našem článku, který vám přiblíží medicinální houby jako něco, co pomáhá.

Tradiční čínská medicína je nejstarší medicínou na světě, má mnoho milionů příznivců, kteří na ní nedají dopustit. Samozřejmě nechceme, abyste se vzdali moderní medicíny, ale proč si nedopřát trochu přírodních produktů, které mají v sobě hodně polysacharidů, vitamínů a minerálních látek.

 

Na jaké obtíže se používají?

Medicinální houby vám mohou pomoci zmírnit obtíže, které způsobují civilizační choroby. Jedná se především o cukrovku, vysoký krevní tlak, nespavost, obezitu, zvýšenou hladinu tuků a jiné. Stejně tak jako rostliny, i medicinální houby jsou díky své struktuře každá vhodná na jinou nemoc.

Nejznámější je houba zvaná Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum), která se užívá při alergii, při Alzheimerově chorobě, při bakteriálních infekcích, při detoxikaci organismu, hypertenzi, menstruačních problémech a také při inkontinenci či nespavosti. Naproti tomu houba Cordyceps (housenice čínská, Cordyceps sinensis) se užívá při problémech spojených s anémií, anorexií, autoimunitními problémy, je dobrá také na problémy s impotencí, či při mozkové obrně.

Jak získat medicinální houby?

Jak získat medicinální houby a nemuset nikam chodit? Vyzkoušejte kapsle, které jsou volně prodejné na internetu. Udělejte pro své zdraví něco ještě dnes.

Jak se vyznat v široké škále různých hub?

Na internetu najdete mnoho stránek, kde se zabývají touto problematikou, vyzkoušejte například webovou stránku mycomedica.cz kde je přímo uvedeno, která houba zabírá na danou nemoc či obtíž.

Autor: Lucie Kliková, DiS.

pletení a háčkování