Jak na jaře posílit imunitu

Většina z nás trpí po zimních měsících oslabením imunity. Pokud tak na nás v této chvíli zaútočí nějaký virus, není vyloučen i zhoršený průběh nemocí a další zdravotní komplikace. Tomuto všemu se dá však předejít tím, že se na jaře budeme věnovat posilování naší imunity. Existuje spousta možností, jak imunitu posílit. Dnes si v našem článku shrneme několik z nich, které vám na jaře dodají energii a sílu do života, která všem po dlouhé zimě schází.

Jak na jaře posílit imunitu

Vitamíny jsou klíčem ke zdraví

Po dlouhé zimě trpí naše tělo nedostatkem ovoce a zeleniny, a tak je potřeba organismus na jaře nastartovat tím, že mu jich dodáme naopak dostatek. Vitamíny můžete tělu dodat jak uměle, tak i přirozeně. Umělou variantu volí lidé nejčastěji, protože je to velmi praktické. Jediné, co stačí, je totiž spolknout několik tablet a denní dávka vitamínů je splněná. Na druhou stranu je ale vstřebatelnost umělých vitamínů oproti těm přírodním o hodně nižší, a tak se vyplatí investovat do čerstvého ovoce a zeleniny a čerpat tak vitamíny z přírodních zdrojů.

 

Pohyb na čerstvém vzduchu

Po dlouhé zimě nám kromě vitamínů chybí také pohyb na čerstvém vzduchu, a tak je v rámci posílení imunity potřeba, aby lidé trávili co nejvíce času venku. Zařadit můžete jak lehké procházky, tak i různé sporty, které vyžadují pohyb na čerstvém vzduchu. Jedním z nich je například cyklistika, která se dá provozovat prakticky v jakémkoli počasí. Jediné, co k ní potřebujete, je funkční kolo a oblečení podle toho, v jakém počasí na kolo vyjedete. Někdy je totiž k cyklistice potřeba pouze funkční tričko a cyklistické kalhoty, ale někdy je potřeba i lehká bunda, dlouhé kalhoty a šátek na krk. Různé druhy šátků na krk najdete například zde https://sportano.cz/kominy-buff, dresy, které vás nezklamou ani v tom nejhorším oblečení zde https://sportano.cz/cyklisticke-dresy-fox-racingtašky a batohy, které vám zpříjemní jízdu a cestování s věcmi zde https://sportano.sk/prislusenstvo-k-bicyklom/cyklisticke-batohy-a-tasky/cyklisticke-brasne-a-tasky.

Sluníčko jako základ dobré nálady

Už se vám někdy stalo, že jakmile začalo svítit sluníčko, tak se vám automaticky zlepšila nálada? Jsme si jisti, že se to někdy stalo každému. Sluníčko je lék na špatnou náladu a zároveň se s jeho pomocí dostává do našeho organismu tolik potřebný vitamín D, který působí blahodárně nejenom na zdraví našich kostí, ale i na dobrou náladu. Jeho nedostatek totiž způsobuje nedostatek energie, nechuť do toho cokoli dělat a může následovat dokonce i neopodstatněná bolest hlavy. Všechny tyto příznaky se často hromadně označují jako jarní únava, a tak pokud jí a chcete předcházet, bylo by určitě dobré do své stravy zařadit jakýkoli zdroj vitamínu D. Najdete ho však nejenom v doplňcích stravy, ale i v tučných rybách, rybím oleji, ale také v houbách a vaječném žloutku.

Zimou proti nemocem

Jistě jste už někdy slyšeli o otužování a o jeho blahodárných účincích na náš organismus. V poslední době se prokazuje čím dál tím více, že samotné otužování může mít skoro až magické schopnosti co se naší imunity týče. Mnohé výzkumy totiž prokázaly, že pokud člověk stráví denně alespoň 1,5 minuty otužováním, sníží se jeho nemocnost až o 30 % a to už je poměrně vysoké číslo. Otužování můžete provozovat ať už doma přímo ve sprše, nebo i kdekoli v přírodě. Obojí bude dělat zázraky.

Doufáme, že vám některé z naších tipů pomohly a že je toto a třeba i následující jara budete zařazovat do své rutiny. Věřte nám, že jakmile je do svého života zařadíte, budete se cítit zdravější, svěžejší a budete mít mnohem více energie.

PR článek / Jde o reklamní sdělení

pletení a háčkování